Mish i terur rriskë

Preferohet për gjellëra si: fasulja, gjellë me patate, lakër etj . Gjithashtu si i pjekur, ne furrë elektrike dhe ne atë të lashtën tonë – furrë druri.
Është produkt special qe mund të konsumohet me pije te gazuara dhe pije tjera sipas dëshirës.

Ruhet ne temperaturë +2 +4 C*.
Tregtohet në paketime 20 kg, 10 kg, i hapur dhe paketuar në qese vakum.

Kategori:

Përshkrim

Përmbajtja: Mish i terur i rriskë, special i zgjedhur për prodhim nga mishi i viçit ,erëza natyrale, kripë etj.
Tharja dhe tymosja natyrale me furrë druri, për të arritur fermentimin realizohet për një kohë 25 deri 35 ditë ne ambient të vaçantë për përmirësimin e shijes së produktit.
Mishi terur është specialitet i kompanisë “LEONI” dhe mënyra e prodhimit garanton vlerën e lartë ushqimore dhe aromën e jashtëzakonshme.
Duke pas parasysh shijen dhe aromën e jashtëzakonshme , garanton cilësinë e klasit të parë. Preferohet për të gjitha grupmoshat për konsumim. Ne familjet kosovare, mishi terur krijon nostalgji si ushqim special ne sofrën tonë.
Konsumohet i ftohtë edhe i zier ne gjellë dhe ka shije te veçantë të erëzave natyrale.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Mish i terur rriskë”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kategori produktesh